RESULTATLISTA REGIONFINAL MELLANSVERIGE SUGAR CUP

RESULTATLISTA REGIONFINAL MELLANSVERIGE
Resultatlistan redovosas i startordning.
Våra finalister är markerade med fet stil.
Fyra ekipage från klass 1 Ryttare upp till 13 år
Två ekipage från Klass 2 Ryttare 14-20 år

Klass 4 SUGAR CUP-HÄST 80 (Grön nummerlapp)

  1. Susanne Svensson            Spindra S                   6.0(ute)

Klass 5 SUGAR CUP 80 Öppen klass (Blå nummerlapp)

  1. Stina Landh                       Clongeel Chocolate  9,0
  2. Emma Strömfeldt              Cabarillo                    —
  3. Lithea Uhrbom                  Coulti Lucas              7,0
  4. Lina Hellström                  Samantha Fox           6,5

Klass 1 SUGAR CUC 60 upp till 13 år (Vit nummerlapp)

  1. Agnes Grönberg               Junior                        7,0
  2. Emma Björeman               Kallistalodge Rosalie 7,2
  3. Linnea Andersson             Gonzo                        7,5
  4. Moa Rose´n                    Belle van de Musselhoeve 7,8
  5. Emelie Kinnander             Dahlåkras Poesi        6,0
  6. Saga Partanen                  Shoalmore Lad          7,0
  7. Elin Hanh                       Annastacia         8,0
  8. Lovisa Ekeblad                  Mersedes                   6,8
  9. Siri Hoflin                          Lillen                          6,8
  10. Amelie Herneflod             Lyadalens Wicki Vire 6,0
  11. Clara Nordenberg            Danilo Dreams          6,0
  12. Elsa Rigbrant   Fredriksdals Tiffany  (ute)
  13. Elise Rose´n     Sunshine                   7,1
  14. Frida Berggren Lacoste                      6,9
  15. Moa Öjebradt           Snow                         7,6
  16. Amanda Blomqvist           Guöns Royal              7,0(-1,5)
  17. Stina Landh              Sparkey IV                9,0

Klass 2 SUGAR CUP 60 14-20 år (Orange nummerlapp)

  1. Lowa Ragnar                    Claggan Ali               6,2
  2. Alicia Gustavsson      Turrock Blackie       8,0
  3. Anna Lindholm Tiger       Thigers Romeo          6,7
  4. Emma Nordenberg           Equipe                       6,8
  5. Ebba Jacobsson                Calimero                    6,7(-0,5)
  6. Nelli Ericsson                    Arke Epona                6,6
  7. Hedda Isgren                    Dollys Prince             6,0
  8. Elin Ruste                          Lærke                         7,4
  9. Astrid Sandström       Finding Nemo          7,8
  10. Josefine Kempe Söderholm  Buster the one and only  6,8

Klass 3 SUGAR CUP 60 Öppen klass (Gul nummerlapp)

  1. My Krantz                          Ester                           —
Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.